Ремонти за 1 млн. и 200 лева е извършило строителното предприятие на общината от началото на годината

Строително-ремонтни дейности в детски градини, ясли, училища, читалища и кметства на обща стойност 780 000 лева е извършило общинското предприятие „Строителство и благоустройство“ от началото на 2021-ва до края на месец ноември. Още 510 000 лева са вложени за поддържане на уличната мрежа в общината – асфалтиране, ремонт на тротоари, кърпежи по улиците, почистване на дъждоприемни шахти, както и за поддържане на детски и спортни площадки. Това съобщи на пресконференция днес директорът на предприятието инж. Недко Салабашев.

Извършени са ремонти в 34 детски градини, 8 ясли, 3 училища и 13 читалища. Обновени са  санитарни възли, зали за игра, направено е освежаване на помещения, боядисване, поставени са нови фаянсови и теракотни плочи, ремонтирани са стълбища. В училището в кв. „Дивдядово“ са съборени стари постройки и на тяхно място е изградена подпорна стена. Цялостно е реновирана голямата зала в НЧ „Пробуда-1958“. Премахната е старата подова настилка и е положен теракот, ремонтирана е покривната конструкция на сградата, обновен е и санитарният възел. Извършен е ремонт и на покривите на читалищата в селата Ветрище, Мадара, Илия Блъсков и други.

Общинското предприятие „Строителство и благоустройство“ има ангажимент да поддържа детските и спортните площадки. „Заради зачестилите вандалски прояви често се налага да подменяме счупените дървени дъски по пейките и оградите, които понякога са и доста опасни“, обясни Салабашев. Той уточни, че към края на ноември по детските площадки са извършени ремонтни дейности на обща стойност 73 000 лева. Повече от половината от тези средства се изразходват за възстановяване на съоръженията след вандалски прояви.

По думите на директора на общинското предприятие около 102 000 лв. са вложени за изкърпване на улиците и поддържане на междуселските пътища. Други 29 000 лв. са изразходвани за ремонти на тротоари, за почистване на улични оттоци и за ремонт на дъждоприемни шахти.

Недко Салабашев припомни, че в структурата на предприятието бяха обединени всички ремонтни бригади от другите отдели и така строителството беше събрано на едно място.  “Смятам, че съществуването на такова предприятие е оправдано, защото дава възможност да се ограничи наемането на външни фирми и да се намалят разходите за тази дейност, от една страна. От друга страна, когато се налагат аварийни ремонти, няма време да се изчакват процедурите по обществените поръчки. В такива случаи можем да реагираме много по-бързо”, допълни още Салабашев.

 

Skip to content